تبلیغات

کاهش کلسترول LDL به روش طبیعی

۰

کاهش کلسترول LDL به روش طبیعی

براساس تخمین انجمن قلب امریکا، ۹۸.۶ میلیون نفر از مردم امریکا سرم کلسترول بالای ۲۰۰ میلی گرم در دسی لیتر دارند که این میزان خطر سکته را به دنبال دارد. هرچند بدن تمام کلسترول مورد نیاز برای حفظ سلولی، نگهداری مایعات و هورمون ها را تولید می کند، اما میزان بالای کلسترول نتیجه مصرف بسیار زیاد چربی های اشباع شده و ترانس است. همچنین ایجاد تغییراتی در رژیم غذایی می تواند در کاهش کلسترول موثر باشد.

 

گام اول

در وعده صبحانه به جای تخم مرغ، سوسیس و سیب زمینی سرخ شده از یک فنجان و نیم جودوسر پرک استفاده کنید. مصرف جودوسر می تواند در کاهش دریافت چربی اشباع شده و کلسترول و همچنین در افزایش میزان فیبرمحلول دریافتی موثر باشد. فیبر محلول به کلسترول LDL متصل شده و آن را قبل از رسوب بر روی دیواره عروق دفع می کند.

 

گام دوم

۴۲ گرم گردو، بادام و بادام هندی مصرف کنید. بیشتر انواع مغزهای آجیل منبعی غنی از ویتامین E و فلاونوئیدها به حساب می آیند که این دو آنتی اکسیدان باعث کاهش سطوح کلسترول LDL می شوند. مغزهای آجیل همچنین منبع خوبی از فیبر نامحلول می باشند که به گوارش بهتر و کاهش خطر ابتلا به انواع خاصی از سرطان روده کمک می کنند.

 

گام سوم

روزانه یک حبه سیر را به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنید. سیر مانع از توانایی کبد در ساخت کلسترول شده و در کاهش کلسترول LDL موثر است.

 

گام چهارم

میوه های تازه، سبزیجات، مغزهای آجیل و دانه هایی را انتخاب کنید که حاوی استانول ها و استرول های گیاهی باشند. براساس تحقیقات دانشمندان استرول ها و استانول ها از نظر ساختاری شبیه کلسترول هستند، بنابراین در زمان ورود به روده برای هضم شدن با کلسترول کامل می شوند. در نتیجه استرول ها و استانول ها هضم و کلسترول LDL دفع خواهد شد. از منابع خوب استرول ها و استانول های گیاهی می توان به دانه کنجد، روغن زیتون، بادام زمینی، موز و هویج اشاره کرد.

+ نوشته شده توسط Tooshe در ، بدون بازدید ، بدون دیدگاه
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نوشته‌های اخیر